למה סרפסקי?

מאמר זה נכתב על ידי חבר יקר ואני מזדהה עם כל מילה…:-)

קיאקי סרף סקי מדוע סרף סקי – מדוע Epic Surf Ski  kayaks

מי מכם אשר שם לו למטרה שילוב של ספורט סופר אפקטיבי עם אהבת הים , ימצא בתחום הסרף סקי / Surf Ski שילוב אשר יביא אתכם למטרה זו באופן מושלם.

קיאקי הסרף סקי הינם כלי החתירה הימיים, המהירים ביותר שיוצרו מאז ומעולם.

מדובר בקיאקים אשר תוכננו, עוצבו ונבנו לחתירה בים הפתוח. המהירות הגבוהה של קיאקי הסרף סקי מהווה שילוב מושלם בין חתירה לתפיסת גלי עומק, שילוב  ממכר, המעצים את חווית החתירה, משפר את הכושר הגופני תוך שריפת כ-1100 קלוריות בשעה ומחזק את כל שרירי הגוף באופן משמעותי.

לימוד החתירה בקיאק סרף סקי / Surf Ski אינו מצריך נסיון קודם ומתאים לכל אחת ואחד מכם. השיעורים מתבצעים על קיאקי סרף סקי יציבים כדוגמת ה-EPIC V6, EPIC V7 ו-EPIC V8 של יצרנית קיאקי הסרף סקי הגדולה והותיקה בעולם EPIC KAYAKS תוך שימוש במשוטי WING מקצועיים מקרבון.

 

קיאק הסרף סקי / Surf Ski הראשון פותח לפני כשלושים ושלוש שנים ע"י אוסקר צ'לופסקי, מי שהיה אז  אלוף דרום אפריקה וחותר אולימפי. אוסקר  בנה למעשה קיאק המזכיר בחלק מתכונותיו קיאק אולימפי אך בניגוד לקיאק אולימפי קלאסי שתוכנן לחתירה במים שטוחים בלבד, הקיאק של אוסקר תוכנן לחתירה בתנאים של ים גלי, על כל המשתמע מכך. הקיאק  היה מהיר מאד והתאים לעבודה בגלי חוף ובגלי עומק. מאז זרמו מים רבים באוקיינוסים, אוסקר צ'לופסקי  אלוף העולם  הקים יחד עם אלוף אולימפי נוסף, גרג ברטון, את חברת Epic Kayaks המובילה מאז ועד היום  את תחום הסרף סקי בעולם.

גרג ברטון הוא גם מהנדס כלי שיט במקצועו ואחראי על עיצובם של כלי שיט רבים, עבור חברות אחרות בעולם. הידע והנסיון הרב בתחום החתירה, בשילוב היותו מהנדס כלי שיט, הם חלק מהסיבות אשר הזניקו את Epic Surf Ski Kayaks למקום בו החברה נמצאת כיום.

במהלך השנים פיתח אוסקר צ'לופסקי  טכניקת חתירה ייחודית לסרף סקי והוכיח 12 פעמים שהשיטה עובדת, אוסקר זכה  12 פעמים בתואר אלוף העולם  בתחרות  הקיאקים הקשה בעולם – המולוקוי. חתירה של כ-54 קילומטרים בין הוואי למולוקוי. את ניצחונו האחרון השיג לפני כשנה בגיל 50 , אז ניצח חותרי קיאקים בעלי כמה מדליות אולימפיות וצעירים ממנו בכמה עשורים.

קיאקי הסרף עברו במהלך 33 השנים האחרונות שינויים ושדרוגים. קיאקי הסרף של Epicמהווים למעשה חדר כושר מושלם על המים. צורת הישיבה מאפשרת  חתירה  המשלבת עבודת רגליים עם עבודת כל הגוף והפיכת החותר למנוע אנושי משומן ויעיל. מדובר בקיאקים בעלי מהירות יוצאת דופן, כזו השמה הרחק מאחור את כל משפחות הקיאקים האחרות. חשוב לי להדגיש כי משמעות המהירות היא לא בהכרח מן ההיבט התחרותי, אלא שמהירות גבוהה, מעבר להנאה העצומה שהיא שמעניקה לחותר, מאפשרת עבודה מצוינת של אינטרוולים, האצה מידית, חזרה מהירה למהירות שיוט,  העלאה מהירה של הדופק ושיפור מתמיד של הכושר הגופני.

עולם נוסף שקיאקי הסרף סקי פותחים בפנינו הוא עולם ה-Downwind. חתירת Downwindהיא חתירה בכיוון הרוח, חתירה ברוח גבית אשר מזניקה את מהירותם של קיאקי  הסרף סקי לרמה כמעט דמיונית. חתירת Downwind דורשת מיומנות רבה, הסתכלות שונה על הים בסביבת הקיאק, סריקה נכונה של גלי גיבוע מתפתחים וידע מתי להאיץ ומתי להאט. כל זאת על מנת לנצל את הסוולים הקטנים ולהגיע באופן מושלם לגלי הגיבוע הגבוהים יותר, כאלה שיאפשרו לנו לגלוש בעומק הים במהירויות עצומות, לפעמים כמה מאות מטרים ללא חתירה. חווית ה- Downwind דומה לגלישה מהנה ברכבת הרים, חוויה מרגשת וממכרת.

לחברת Epic Kayaks מגוון קיאקים כה רחב, מגוון המאפשר לכל אחת ואחד מכם לחבור לחוויית הסרף סקי, בין אם אתם חותרים מנוסים ובין עם אתם עושים את צעדיכם הראשונים בתחום.

Epic Kayak מנוהלת על ידי חותרים. בעלי החברה הם  אלופי עולם הממשיכים להתחרות מספר פעמים בשנה ולחתור מדי יום ביומו. פועל יוצא מכך הוא ניסיון רב ומתמשך ושאיפה מתמדת לשלמות בכל הקשור לתכנונם וייצורם של קיאקי ה-Surf Ski  של EPIC ושמירה על מקומה של החברה  כמובילה את תחום הסרף סקי בעולם. EPIC KAYAKS מוציאה באופן מאורגן את כל עובדיה, כולל עובדי הייצור למספר חתירות שבועיות, זאת על מנת שגם אחרון העובדים ידע בדיוק מה החשיבות של החלק אותו הוא מייצר ומדוע חשוב להקפיד גם על הפרטים הקטנים.

מייסד EPIC KAYAK אוסקר צ'לופסקי מגיע מידי שנה לישראל ומקיים  בארץ סדנאות חתירה בהן הוא מלמד את הטכניקה המיוחדת אותה פיתח במהלך השנים. סדנאות החתירה מותאמות לכל הרמות ולוקחים בהן חלק גם חותרי קיאקים שאינם חותרי סרף סקי.

באופן אישי נחשפתי לעולם הסרף סקי לפני כשלוש שנים, זאת לאחר שנים רבות של חתירה בכל סוגי הקיאקים וכעשר שנות חתירה בקיאקים ממשפחת הישיבה הפנימית. הצצתי קלות לעולם הסרף סקי, הצצתי ו"נפגעתי". החתירה בקיאק הסרף סקי שלי  מרגשת ומהנה באופן שאינני מכיר מסוגי קיאקים אחרים, חוויה המרגשת אותי  כל פעם מחדש.  בכל שעת חתירה אני שורף כאלף קלוריות ובנוסף מחזק  בצורה משמעותי ונראית לעין את כל שרירי גופי. חוויה ממכרת, אשר בהתחייבות, תהפוך כל אחד ואחת מכם לאנשים מאושרים יותר.


Featured Photos

Random Photos

Great week of practi... Posted by author icon יול 28th, 2018 | no responses
No major league base... Posted by author icon פבר 3rd, 2018 | no responses
Fashion tackles exhi... Posted by author icon ספט 29th, 2018 | no responses